A termékenységet befolyásoló tényezők

Termékenység_Herbclinic

Ahhoz, hogy gyermekáldásban részesüljünk, a szervezetnek több téren is optimálisan kell működnie. Van, amit tudunk befolyásolni, és van, amit nem. Az alábbi tényezőket kell szemügyre vennünk:

  • életkor
  • fogamzásgátlási előélet
  • virális, bakteriális vagy gombás fertőzések
  • menstruációs ciklus
  • életmódbeli tényezők
  • idegrendszeri problémák, depresszió
  • a háttérben meghúzódó egészségügyi rendellenességek
  • a háttérben meghúzódó szaporodási rendellenesség
  • immunrendszeri problémák

Az életkor előrehaladtával általában csökken a termékenység, és ez a jelenség a nőknél radikálisabb, mint a férfiaknál. Ezt tudomásul kell venni, a tudomány jelenlegi állása szerint ezen nem igazán tudunk változtatni.

A fogamzásgátlási előélet áttekintésénél figyelembe kell venni, hogy használtunk-e antibébi-tablettát, és ha igen, mennyi ideig. Használtunk-e méhen belüli fogamzásgátlót, fogamzásgátló implantátumot, vagy kaptunk-e termékenységet befolyásoló injekciót stb. Ezek mind hatással vannak a termékenységre hosszabb távon is, amikor már nem alkalmazzuk őket.

Fontos, hogy pontosan tudjuk, hányadán állunk a virális (pl. humán papillomavírus), a bakteriális (pl. Chlamydia) vagy a gombás (pl. Candida) fertőzésekkel. Érdemes egy teljes szűrővizsgálatot csináltatni a nőgyógyászunkkal.

Ha bármi probléma van a menstruációs ciklussal, például ha hosszabb a ciklusunk, vagy esetleg rövidebb, mint a normál, vagy kevesebb, illetve több ideig tart a vérzés, az is olyan hormonális, élettani problémát rejthet, amely nehezíti a gyermekáldást.

Életmódunk is befolyásolja a termékenységünket. Például a kevés mozgás, az egészségtelen étkezés, az alkoholfogyasztás, a dohányzás mind negatívan hat a szervezet működésére.

Az idegrendszerünk állapota is hatással van a gyermekáldásra. A folyamatos stressz, feszültség gátolhatja a termékenységet. Például az agyalapi mirigy működését is módosíthatja, amelynél túlzott prolaktintermelődést is kiválthat, zavarva ezzel a teljes hormonális nemi működést.

A depresszió ugyancsak negatívan hat a termékenységre.

A túlsúly, a cukorbetegség, az inzulinrezisztencia, a magas vérnyomás, a pajzsmirigy működésének zavara, a vashiány mind olyan egészségügyi problémák, amelyek ugyancsak befolyásolhatják a termékenységünket.

A szaporodási rendellenességek közül kiemelendő a petevezeték elzáródása, a méhnyálkahártya túlzott vékonysága, a policisztás ovárium szindróma, az endometriózis és a különféle fibrómák. Ezek sajnos egyre több nőnél fordulnak elő a mai modern társadalomban.

Nagyon fontos, hogy az immunrendszerünk jól működjön, és nem csak azért, hogy a szervezetünk ellenálló legyen a fertőzésekkel szemben. Ha megbetegszünk, a testünk azzal van elfoglalva, hogy magát gyógyítsa, és nem jut energia egy új élet teremtésére. Ám azért is fontos a harmonikus immunműködés, mert például túlműködés esetén a test kilökheti magából a már megtermékenyült petesejtet. Hiszen a kis beágyazódó blasztociszta más genetikai állománnyal rendelkezik, mint az édesanya, ezért a nem normál módon üzemelő immunrendszer megtámadhatja, és így a menstruációval távozhat.

Sok-sok minden játszik szerepet abban, hogy a gyermekünk megfoganhasson. Fontos, hogy ezekkel tisztában legyünk.

Remélem hasznotokra válik ez a cikk és segítségével jobban át tudjátok látni a termékenységet befolyásoló tényezőket!

Bővebben a termékenységről a harmadik könyvemben olvashattok és a speciális női ciklus teakeverékeim a segítségetekre lehet hőn vágyott célotok elérésében:

  • Termékenység csomag

    21.592 Ft
    Kosárba teszem

A legnagyobb áldás a világon a gyermekáldás. Kívánom, hogy teljesüljön vágyatok!

Irodalomjegyzék

Szarvas Nikolett Diána: Termékenység kézikönyve – Természetgyógyász a családban, Budapest, 2022, Scolar.

Szarvas Nikolett Diána–Csuday Dóra: Természetgyógyász a családban: Nők kézikönyve – ciklusok. 2021, Budapest, Scolar.

Dahlke, Margit és Ruediger–Zahn, Volker: Női egész-ség: a női betegségek üzenetei. Budapest, 2005, Bioenergetic.

Deacon, Louise: Pszichológia: hogyan értsük meg önmagunkat és másokat? Budapest, 2013, Scolar.

Drummond, Ann E.: The role of steroids in follicular growth. Reproductive Biology and Endocrinology, 2006. art. 16.

Pavlik Gábor: Élettan, sportélettan. Budapest, 2013, Medicina.

 

Vélemény, hozzászólás?

Sziasztok!

Szarvas Niki vagyok, a HerbClinic alapítója, biomérnök, fitoterapeuta és édesanya. Küldetésem a gyógynövények hatékony alkalmazásának oktatása, a gyermekek és a nők egészségének megőrzése és helyreállítása. A HerbClinic egy gyógynövények alkalmazásán alapuló speciális egészségmegőrző rendszer, amely a fogantatástól életünk végéig támogat minket. Használjátok okosan és szeretettel!

Webshop | Termékek

Legfrissebb cikkek

Kategóriák

Szeretettel meghívlak a hírlevelemre! 🤗

Iratkozz fel a hírlevelemre, hogy mindig elsőként tájékoztathassalak az épp megjelenő legfrissebb gyógynövényes cikkeimről!